Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luka Modrič do Chelsea??

19. 6. 2011

 Záložník Tottenhamu Luka Modrič se nechal slyšet, že by rád opustil Tottenham a přestoupil do Chelsea. Chorvatský reprezentant chce odejít do většího klubu, který má ambice bojovat o nejvyšší umístění. Zároveň by však rád setrval v Londýně, a tak by byl příchod na Stamford Bridge logickým řešením. Před několika hodinami se nicméně nechal slyšet předseda Spurs Daniel Levy s jasným stanoviskem - Modrić neodejde.

Už pár dní kolují v médiích spekulace, že se snaží Chelsea hráče Tottenhamu získat. Podle anglických plátků poslal Roman Abramovič na White Hart Lane nabídku 22 milionů liber, kterou však představenstvo smetlo ze stolu. Harry Redknapp dokonce prohlásil tuto nabídku za směšnou.

Pro manažera Kohoutů je chorvatský záložník nenahradilelný. Přiznává však také, že bude hráče těžké před vábením předních anglických klubů udržet. "Jestli chceme být příští sezónu konkurenceschopní, musíme svůj tým posílit, ne oslabit. Budeme se snažit Luku udržet, když však přijde výhodná nabídka a Luka bude chtít odejít, asi nebudeme mít na výběr," přiznává Redknapp.

Pětadvacetiletý Modrič nyní vyslovil přání z Tottenhamu odejít, a bojovat o trofeje ve větším klubu. Sám hráč upřednostňuje Chelsea, jelikož nechce opustit Londýn. Očekává se tak, že vedeníChelsea přijde s vylepšenou nabídkou za chorvatského reprezentanta.

"Chci zůstat v Londýně. Chelsea je velký klub s ambiciózním majitelem, mají špičkové hráče a touhu bojovat o titul a vítězství v Lize Mistrů," prohlásil Modrič, o kterého se zajímají také oba Manchesterské celky.

"Pokud za mě přijde dobrá nabídka, chtěl bych odejít. Nerad bych nějak pobouřil fanoušky Tottenhamu, odehrál jsem zde tři skvělé sezóny, které jsem si užíval. Ale je přirozené, že každý hráč sní o angažmá v největších klubech, které hrají o trofeje," zakončil Modrič.

Luka Modrič přišel na White Hart Lane v roce 2008 za 16,5 milionů liber z Dinama Záhřeb. Celkově si v dresu Kohoutů připsal 112 zápasů, ve kterých dal 12 branek. V sezóně 2008/2009 se trefil také do sítě Chelsea, což znamenalo jedinou porážku Guuse Hiddinka na lavičce Blues.
 

Daniel Levy: Modrić ani žádný jiný klíčový hráč náš klub neopustí
 

Jak se může celá situace obrátit vzhůru nohama nám probíhající přestupní období ukazuje přímo perfektně. Ráno už západní Londýn téměř slavil příchod dispečera Tottenhamu Hotspur Luky Modriće do Chelsea, krátce po poledni se naopak s rámusem spadených kamenů ze srdce radují na severu hlavního města Anglie.

Šéf Spurs Daniel Levy dal totiž jasně najevo, že chorvatského záložníka neprodá - za žádnou cenu. "Chtěl bych udělat absolutně jasno. Žádný klíčový hráč naše řady toto léto neopustí. Stavíme tým do budoucnosti, chceme ho udržet na té nejvyšší úrovni a setrvání hráčů tohoto typu je zcela klíčové," uvedl Levy.

"Ve vší úctě k Modrićovi, nehodláme ho prodat ani do Chelsea, ani do jakéhokoli jiného klubu," dodal Levy.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář